38th Annual Debbie Robson Memorial Competition Results, March 6, 2016

The following is a list of the results from the 38th Annual Debbie Robson Memorial Competition.  Congratulations dancers!

MORNING
Special Event Irish Jig
Intermediate All Ages:
Ainslee Pictou-6th

Premier 10 & Under:
Jaelyn Rovers-3rd

Premier 11 & 12:
Megan Smith-2nd

Premier 13 & 14:
Emma Smith-5th
Erin Gilfoy-1st

Premier 15 & Over:
Jillian MacLeod-2nd
Megan Fraser-5th
Abigail MacDonald-3rd

Intermediate 9 Years & Under:
Reanne Jean-2nd Lilt
Ainslee Pictou-3rd Lilt, 3rd Flora, 4th Barracks and 1st Hornpipe
Adelaide MacDonald-5th Lilt, 4th Flora, 5th Barracks and 6th Hornpipe

Intermediate 10 & 11 Years:
Emma Barrett-2nd Lilt, 1st Flora, 3rd Barracks and 2nd Hornpipe

Premier 10 Years:
Jaelyn Rovers-3rd Village Maid, 3rd Earl of Erroll, 2nd Barracks and 4th Hornpipe

Premier 11 Years:
Abby McKenna-6th Hornpipe
Anna Silver-6th Earl of Erroll
Allison Gilfoy-3rd Village Maid, 5th Earl of Erroll, 6th Barracks and 4th Hornpipe

Premier 12 Years:
Megan Smith-3rd Village Maid, 1st Barracks and 2nd Hornpipe

Premier 13 Years:
Erin Gilfory-1st Village Maid, 1st Earl of Erroll, 1st Barracks, 2nd Hornpipe and High Aggregate Trophy

Premier 14 & 15 Years:
Abigail MacDonald-4th Village Maid, 4th Earl of Erroll, 3rd Barracks and 2nd Hornpipe
Carly MacDonald-1st Village Maid, 1st Earl of Erroll, 1st Barracks, 2nd Hornpipe and High Aggregate Trophy
Emma Smith-6th Village Maid, 3rd Earl of Erroll, 5th Barracks and 6th Hornpipe

Premier 16 Years & Over:
Jillian MacLeod-5th Village Maid, 4th Earl of Erroll, 1st Barracks and 4th Hornpipe
Megan Fraser-6th Village Maid
Courtney MacDonald-4th Village Maid, 5th Earl of Erroll, 2nd Barracks and 5th Hornpipe

AFTERNOON

Primary 4 & 5 Years:
Sophie MacEachern-2nd PB and 5th PB & Highcuts
Joanna Cleary-1st PB and 1st PB & Highcuts

Primary 6 Years:
Alie MacMaster-4th Fling, 3rd PB and 2nd PB & Highcuts
Chantal Marchand-5th Sword and 4th PB & Highcuts
Chloe MacEachern-1st Fling, 1st Sword, 1st PB and 1st PB & Highcuts
Skylar Butlar-5th PB
Laken Rogers-3rd Fling, 3rd Sword, 2nd PB and 3rd PB & Highcuts
Jenna Cleary-6th Fling, 4th Sword, 4th PB and 6th PB & Highcuts

Beginner 7 Years & Under:
Sadie Allen-6th Fling
Kennedy MacDonald-1st Fling, 1st Sword, 1st ST and High Aggregate Trophy
Haley van de Wiel-2nd Sword, 5th ST and 4th Lilt
Divjot Kalsi-3rd Fling, 4th Sword, 6th ST and 6th Lilt
Emma Baird-1st Lilt

Beginner 8 Years:
Nevaeh Byard-4th Fling, 6th ST and 1st Lilt
Gracie Hawes-4th Lilt

Beginner 11 Years & Over:
Ruthie Stanley-Blackwell-3rd Fling
Jaelynn Rogers-4th Fling, 2nd Sword, 3rd ST and 2nd Lilt

Novice 7 & 8 Years:
Carmen MacMaster-5th Sword, 3rd ST and 5th Lilt
Karly Boyle-3rd Fling, 1st Sword, 1st ST and 4th Lilt
Rachel Reid-2nd Fling, 3rd Sword and 4th ST

Novice 9 & 10 Years:
Julia Murray-3rd Sword and 6th Lilt
Katie McKenna-1st Sword, 3rd ST and 3rd Lilt

Novice 11 Years & Over:
Johanna Huntley-4th Fling, 3rd ST and 4th Lilt
Connor Fraser-3rd Fling, 1st Sword, 1st Lilt and High Aggregate Trophy