Port Hawkesbury Competition Results, May 28, 2016

Congratulations to the following dancers who competed at the Port Hawkesbury Competition on May 28, 2016.

Primary 4-5 Years
Macie Hicks-4th PB, 2nd PB & Highcuts
Nahla MacAdam-5th PB
Brooke Hayne-1st PB, 1st PB & Highcuts
Sophie MacEachern-4th PB & Highcuts
Joanna Cleary-3rd PB & Highcuts

Primary 6 Years
Chantal Marchand-5th Sword
Yashita Ghore-5th PB & Highcuts, 4th Sword
Chloe MacEachern-3rd PB, 3rd PB & Highcuts, 1st Fling and 2nd Sword
Jenna Cleary-2nd PB, 1st PB &Highcuts, 3rd Fling and 3rd Sword

Beginner 7 Years
Sadie Allen-4th Fling, 5th Sword and 4th ST
Kennedy MacDonald-1st Fling, 1st Sword, 3rd ST, 1st Flora and High Aggregate Trophy
Keira Balcom-5th Fling, 6th Sword, 6th ST and 6th Flora
Alexa MacInnis-4th Flora
Haley van de Wiel-2nd Fling, 2nd Sword, 2nd ST, 2nd Flora and Runner Up Trophy
Divjot Kalsi-3rd Fling, 3rd Sword, 1st ST and 3rd Flora

Beginner 8 Years
Nevaeh Byard-5th Fling, 5th Sword, 2nd ST and 6th Flora
Brenna MacPherson-6th Fling, 6th Sword and 5th ST
Gracie Hawes-4th Sword and 3rd Flora

Beginner 11 Years & Over
Ruthie Stanley-Blackwell-2nd Fling, 1st Sword, 3rd ST, 3rd Flora and Runner Up Trophy
Jaelynn Rogers-4th ST, 4th Flora

Novice 9 Years & Under
Carmen MacMaster-2nd Fling, 4th Sword and 2nd ST
Ava Rogers-4th Fling, 5th Sword, 1st ST, 4th Flora and Runner Up Trophy
Emma Baird-3rd Fling, 5th ST and 3rd Flora

Novice 11 Years & Over
Lydia MacPherson-1st Fling, 1st Sword, 3rd ST, 6th Flora and Runner Up Trophy
Johanna Huntley-5th Fling, 4th Sword, 5th ST and 2nd Flora

Intermediate 9 Years & Under
Reanne Jean-6th Sword and 5th Reel
Julia Murray-6th Reel
Karly Boyle-5th Fling, 3rd Sword, 2nd ST and 3rd Reel
Adelaide MacDonald-2nd Fling, 1st ST and 4th Reel
Rachel Reid-1st Fling, 4th Sword and 3rd ST

Intermediate 10 Years & Over
Connor Fraser-6th Fling and 3rd ST

Premier 10 Years & Under
Jaelyn Rovers-1st Fling, 1st Sword, 1st ST, 1st Reel and High Aggregate Trophy
Ainslee Pictou-3rd Fling, 3rd Sword, 4th ST, 3rd Reel
Emma Barrett-4th Fling, 2nd Sword, 5th ST, 2nd Reel and Runner Up Trophy
Sadie Bowen-5th Fling, 5th Sword, 3rd ST and 4th Reel

Premier 11 Years
Khalee Chisholm-6th Fling, 3rd Sword, 6th ST and 3rd Reel
Ceilidh Matthews-4th Reel

Premier 12 Years
Megan Smith-1st Fling, 1st Sword, 1st ST, 1st Reel and High Aggregate Trophy
Allison Gilfoy-3rd Fling, 2nd Sword, 2nd ST, 3rd Reel and Runner Up Trophy

Premier 13 Years
Hannah Delorey-2nd Fling, 1st Sword, 2nd ST and Runner Up Trophy
Alexandra Keefe-4th Fling, 3rd Sword and 4th ST
Erin Gilfoy-1st Fling, 2nd Sword, 1st ST, 1st Reel and High Aggregate Trophy

Premier 14 & 15 Years
Madison MacDonald-6th Sword
Emma Smith-2nd Fling, 1st Sword, 3rd ST, 2nd Reel and Runner Up Trophy